Welcome to مرجع رسمی توتال وار ایران || Persian Total War Official

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

مهمان

آموزش assembly kit attila و مود سازی روی اتیلا توتال وار || قسمت اول

35 پست در این موضوع قرار دارد
در در 1394/02/28, 20:00:26، Shahab گفته است :

به نام خدا

سلام دوستان . امروز با آموزش قسمتی از ابزار فوق العاده کیت آتیلا در خدمت شما هستم . این مبحث امروز ، چیز جدید اضافه شده در کیت آتیلا یعنی بخش ted هست . با این بخش میتوانید مپ و نقشه جنگ های خود را تعیین کنید ، ساختمان ها ، درختان ، جلوه های ویژه را در محیط خودتان تعیین کنید 

کیت آتیلا را از انجمن دانلود کنید 

به فایل bin رفته و از آنجا TEd.Assemblykit.exe را اجرا کنید . 

وقتی باز شد یک پنجره میبینید که یک زمین خاکی به همراه یک آسمان صاف و آبی مشاهده میکنید . این base کار ماست . دقت کنید از زمان اجرای برنامه چند دقیقه طول میکشد تا برنامه به طور کامل باز شود . این برنامه مانند 3دی مکس ، سه بعدی سازی است 

این برنامه یک باگ دارد ، قرار گیری موس در صفحه با کلیک کردن روی دکمه ها همخوانی ندارد . یعنی موس را سه سانتی متر نسبت به دکمه مورد نظر به سمت راست بیارید تا دکمه را انتخاب کنید . این باگ با داشتن دو مانیتور همزمان از بین میرود . ولی به هرحال از روش سه سانتی متر استفاده کنید مشکلی ایجاد نمیکند ..

مبحث اصلی ما تازه شروع شد . برای شروع کار از منوی file ، گزینه  Edit Battlefield Info را انتخاب کرده و در پنجره باز شده به ترتیب از بالا به پایین ، نام مپ ، توضیحاتش (نام و توضیحات در بازی عینا در بخش کاستوم بتل در قسمت prests دیده خواهد شد) ، نام سازنده ، نوع نبرد (land/ دریایی یا قلعه ) ، سایز تیم که معمولا همان 1 است ، نوع مپ (که بهتر است به این حالت که مالتی پلیر هست دست نزنید )

ok را بزنید تا وارد مرحله بعد شویم !

حالا زمین را عوض کنیم . زمین در حالت عادی خاک است ما میتوانیم چمن زار ، بیابان ، زمین های گلی ، مرداب و زمین جنگل و ... داشته باشیم برای تعیین نوع تکسچر زمین ، از منوی file بخش Tile Properties بروید و تکسچر مورد نظر را انتخاب کنید .

حالا وقت پستی ها و بنلدی ها میرسد . در پنجره برنامه زیر منو ها سه تا آیکون داریم که آیکون سومی عکس آیکون paint هست روی آن کلیک کنید (برای کلیک روی آن نیاز دارید تا موس را سه سانتی متر به راست ببرید در همان راستا ) سپس نوع قلم و سایز قلم را انتخاب کرده و مانند فتوشاپ روی زمین بکشید تا نقاط مورد نظر بلند شوند (کوه ها ) یا با گرفتن shift یا alt میتوانید چاله و دریاچه ایجاد کنید (ارتفاع منفی میدهد)

این قسمت پستی بلندی ها با تجربه یاد میگیرید که چه کوه های زیبایی ایجاد کنید یا اینکه ناهمواری های ظریف زمین را ایجاد کنید 

طبیعتا در نوک قله ها و تبه ها کلا چمن زار نداریم یعنی یک حالت سنگلاخی یا گلی داریم برای همین لازم است یک بخش هایی را گلی کنیم ! برای اینکه بخش هایی از زمین را یک تکسچر جدا بدیم ، target را کلیک کنید و تا blend map  را ایجاد کنیم . در این جالت “channel را به agri0 تغییر دهید و مثل فتوشاپ شروع به نقاشی و کشیدن قلموی تکسچری جدید (گل ) بر روی نقاط دلخواه (مثلا تپه ها) کنید

مرحله بعدی تعیین مناطق جنگی یا همان  Deployment Zone  هست . که وقتی وارد جنگ میشوید یونیت ها در این ناحیه قرار بگیرند (قبل از start battle ) . بر روی تب Create در بالای نرم افزار کلیک کنید و Deployment Zone Editor را انتخاب کنید . بهتر است در این مرحله با زدن alt و کلید میانی موس ، نمای دوربین نرم افزار را به صورت دید از بالا کنید تا راحت تر کار کنید چون مرحله حساسیست ، حالا حالت draw mod را به حالت مربع انتخاب کنید (تا به شکل مربع رسم کنید ) و alliance id  ، را 0 انتخاب کنید . حالا با دست به شکل مستطیل بالا یا پایین مپ جایی که یونیت های فکشن A قرار میگیرد را رنگ آمیزی کنید . با این کار با شروع بازی یونیت ها فقط در این محدوده قرار دارند (شروع بازی قبل از زدن start deployment ) ! حالا همین کار را دوباره با alliance id که عددش را 1 میذارید بکنید و این بار مستطیل را یک طرف دیگر بکشید (مربوط به یونیت های فکشن B ) 

اگر این کار را نکنید با شروع جنگ اصلا نمیتونید یونیت هاتون رو بچینید و چیدمان یونیت قبل جنگ امکان ندارد !

حالا بخش شیرین ماجرا : درخت ، ساختمان را اضافه کنیم . در تب های سه گانه بالای نرم افزار Object Type  را بزنید در این جا لیستی از اشیای موجود از درخت و سبزه گرفته تا ساختمان و حتی VFX ( جلوه های بصری خاک ، دود و ... ) میتوانید به مپ اضافه کنید کار کردن با این قسمت دقت و ظرافت خاصی میخواهد . به خصوص اگر بی حوصله هستید اصلا دست به این کارها نزنید ! برای درخت ، روی عکس درخت در همان منو ها کلیک کنید ( کلیک روی سه سانتی متر راست تر از خود گزینه ، به خاطر باگ ماوس نرم افزار ) تا پنجره ای باز میشوند میتوانید لیستی از درخت های موجود بازی را انتخاب کنید و به دقت به نقشه اضافه کنید (مثل 3 دی مکس )

بعد از این کار ها میرسیم به سیو و خروجی گرفتن از مود . 

FILE را کلیک کنید و “Save as Battlefield را بزنید . نام بدهید و سیو کنید ، BOB باز میشود و همه کارها را انجام داده و یک پک در مسیر زیر به شما میدهد : 

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Total War Attila\assembly_kit\retail\data 

آن را کپی کرده و در پوشه data آتیلا بریزید و مانند سایر مود ها اجرایش کنید . حالا نقشه کجا اضافه میشود ؟ در بخش منوی prests در کاستوم بتل ! 

فایل های مپ نیز توسط مود سازان میتوانند به نبرد های تاریخی و ... اضافه شوند و یک نبرد تاریخی جدا بسازید که ساخت نبرد تاریخی (مثل نبرد حران که بنده در حماسه سورنا ایجاد کردم ) پروسه ای طولانی و وقت گیر هست (اسکریپت نویسی )

این اساس و اصول مپ سازی بتل مپ آتیلا بود . حالا با ذکاوت مود سازی میتوانید خیلی شاخ و برگ به محیط بدهید حتی حرکات دوربین را از پیش طراحی کنید تا هنگام ورود به جنگ ، تصاویری سینمایی از صف آرایی نیروها داشته  باشیم . این مسائل پیچیده هستند و نه وقت بنده اجازه میده که خیلی توضیح بدم و هم اینکه شما حوصله خوندن این اسکریپت نویسی ها را دارید ....

با تشکر - مدیر انجمن ، شهاب کاووسی . 

میگم مق30 برای آموزش ولی واسه من وقتی برنامه رو میزنی همون TEDassemblykit.exe  اول یک پنجره کوچیک باز میشه بعدا خود به خود بسته میشه و دیگه هیچی ظاهر نمیشه،لطفا کمکم کنید میخوام چند مد آبدار بسازم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در ۱ ساعت قبل، Alireza Mashayekh گفته است :

میگم مق30 برای آموزش ولی واسه من وقتی برنامه رو میزنی همون TEDassemblykit.exe  اول یک پنجره کوچیک باز میشه بعدا خود به خود بسته میشه و دیگه هیچی ظاهر نمیشه،لطفا کمکم کنید میخوام چند مد آبدار بسازم.

سلام این نرم افزار رو از کجا دان کنم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 ساعت قبل، محسن0033 گفته است :

سلام این نرم افزار رو از کجا دان کنم؟

بفرما:http://www.mediafire.com/download/8s0qj4scj0ls153/Assembly.Kit.BETA.%2810.12.2015%29.7z

Zarmehr sokhra پسند دیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 1395/04/30, 14:57:44، Alireza Mashayekh گفته است :

سلام من نرم افزار رو دانلود کردو فایلشم تو محل نصب بازی استخراج کردم ولی نرم اافزار رو باز نکرد مشکلش چیه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 1395/05/01, 07:05:14، محسن0033 گفته است :

سلام من نرم افزار رو دانلود کردو فایلشم تو محل نصب بازی استخراج کردم ولی نرم اافزار رو باز نکرد مشکلش چیه

پوشه ی assembly_kit رو تو فولدر اصلی بازی نه تو data کپی کنید و بعد فایل TEd.assembly_kit.exe رو باز کنید،

فکر میکنم که شما هم مشکلی مثل من دارید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 9 ساعت قبل، Alireza Mashayekh گفته است :

پوشه ی assembly_kit رو تو فولدر اصلی بازی نه تو data کپی کنید و بعد فایل TEd.assembly_kit.exe رو باز کنید،

فکر میکنم که شما هم مشکلی مثل من دارید.

همین کار رو کردم ولی  نشد راه دیگه ای هست یا ن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 14 ساعت قبل، محسن0033 گفته است :

همین کار رو کردم ولی  نشد راه دیگه ای هست یا ن؟

منم دقیقا همین کار رو واسه خودم کردم جواب نداد باید دید و پرسید آقا شهاب چطوری میخان این مشکل رو حل کنند

من از ایشون این سوال رو میپرسم.جواب اومد بهت میگم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، Alireza Mashayekh گفته است :

منم دقیقا همین کار رو واسه خودم کردم جواب نداد باید دید و پرسید آقا شهاب چطوری میخان این مشکل رو حل کنند

من از ایشون این سوال رو میپرسم.جواب اومد بهت میگم.

اوکی مرسی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام من فقط یه بازیکنم که میتونه پول توتال وار رو حک کنه وبازی کنه...لطفا یکی کمکم کنه همه چیه استفاده از مود رو یاد بگیرم...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری