Welcome to مرجع رسمی توتال وار ایران || Persian Total War Official

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

مهمان

آموزش جامع و کامل بازی total war : Rome 2 به همراه تجربیات کاربران

316 پست در این موضوع قرار دارد

قسمت اول : منبع پردیس گیم

قسمت اول

همون طور که می دانید تمامی بازی های شرکت توتال وار دارای دو بخش می باشد: بخش اول و کلی بازی که به صورت TURN BASED یا نوبتی است و بخش دوم و جزئی بازی که به صورت REAL TIME یا بلا درنگ اجرا می شود.

ابتدا ما به بررسی و آموزش بخش نوبتی بازی می پردازیم و سپس بخش بلا درنگ بازی را نیز آموزش می دهیم.

در بخش نوبتی بازی از آنجا که بازیکن با یک نقشه عظیم سر و کار دارد پس ممکن است کمی در مدیریت این بخش سردرگم شود.اصولا بخش نوبتی در اکثر بازی های استراتژیک به تنظیم دیپلماسی(که بعدا پیرامون آن بیشتر توضیح خواهیم داد)،ساخت نیرو،ایجاد ساختمان،تکمیل تکنولوژی،حرکت سربازان بر روی نقشه اصلی و ... اختصاص دارد و بدین منظور گزینه های زیادی برای این امر در نظر گرفته شده است که ممکن است بازیکن را کمی گیج کند.

احتیاج اول:ایجاد ساختمان،ساخت نیرو و تکمیل تکنولوژِی

ایجادساختمان

اصولا هر شهری را که شما در کنترل خود داشته باشید می توانید ارتقا دهید.ارتقا به منظور بهره برداری از منابع.به همین منظور تعداد نسبتا زیادی ساختمان برای ساختن در هر شهر وجود خواهد داشت که بسیاری از آن ها در همان گام های اول قابل ساخت نیستند و به مرور با دستیابی به تکنولوژِی های بیشتر و افزایش جمعیت قابل استفاده هستند.اما توصیه ای که بیشتر می شود این است که چون در ابتدای بازی از نظر قدرت نظامی و دیپلماسی در سطح پایینی قرار دارید سعی کنید به تولید زمین های کشاورزی بپردازید تا در کنار راضی نگه داشتن مردم و افزایش جمعیت،راه را برای ساخت نیرو های بیشتر و جلوگیری از تلفات آن ها به دلیل گرسنگی هموار کنید.

76805463794062718059.jpg

همان طور که در تصویر می بینید شهر نیسا که به عنوان پایتخت حکومت اشکانی است دارای سه ساختمان می باشد که هر کدام تا درجه 2 ارتقا پیدا کرده اند.چند نکته در این جا لازم به توضیح است:

1.گزینه ای که با دایره قرمز رنگ مشخص شده منوی مربوط به مدیریت ساختمان های هر شهر است که با کلیک بر روی آن به صفحه ای مشابه آنچه در تصویر می بینید منتقل می شوید.

2.همچنین اگر بر روی هر یک از شهر های خود کلیک کنید مستقیما به این منو برده می شوید.

3.با دست یابی به برخی تکنولوژی ها یا رسیدن به حد خاصی از جمعیت می توانید ساختمان های خود را به درجات پیشرفته تر ارتقا دهید که این کار با پرداخت هزینه انجام می پذیرد.

4.در گوشه سمت چپ و بالای کادر مورد نظر عددی نمایان است با نواری سبز رنگ که به ترتیب نشان دهنده میزان جمعیت و همچنین میزان رشد جمعیت در هر ترن است.با توجه به همین تصویر جمعیت این شهر 4 است و میزان رشد جمعیت پس از این ترن نیز در نوار مقابل آن با کمی تیرگی مشخص است.هرگاه آن نوار سبز رنگ روشن(که نشان دهنده میزان پیشرفت جمعیتی شما برای اضافه شدن یک واحد به جمعیت است) به آخرین حد خود برسد شما از جمعیت 4 به 5 منتقل می شوید و ممکن است در مقابل نیز نیاز بیشتری به غذا پیدا کنید و یا بتوانید تعدادی از ساختمان هایتان را پیشرفته تر کنید.گاهی اوقات با تصرف یک شهر ملاحضه می کنید که نمی توانید برخی از ساختمان ها را احیا کنید.این به آن علت است که گاهی اوقات جمعیت شهر کمتر از میزان احیای آن ساختمان است و تا افزایش جمعیت باید کمی صبر کرد.

5.همان طور که می بینید ساختمان زمین زراعی به رنگ سبز،پرورش اسب به رنگ قرمز و ساختمان حکومتی به رنگ نارنجی مشخص است.سطح هر ساختمان هم با عدد رومی در گوشه آیکن مربوطه قرار دارد.با کلیک بر روی هر آیکن منوی کوچکی باز می شود و اگر شما بتوانید ساختمان خود را ارتقا دهید سطح پیشرفته آن روشن می باشد.

6.گاهی اوقات قصد تغییر یک ساختمان به ساختمان دیگری را دارید به همین منظور پس از کلیک بر روی آیکن ساختمان مربوطه گزینه سفید رنگی نیز در منوی ساختمان پدیدار می شود که با کلیک بر روی آن میزان ترن مشخصی نوشته می شود تا پس از آن، ساختمان به کلی حذف شود و بتوان در جای خالی آن ساختمان جدیدی بنا کرد.

7.کادر هایی هم در کنار کادر مربوطه به شهر نیسا وجود دارد که خالی است.این به آن معنا هست که شهر شما جزو ایالتی است که سه شهر دیگر دارد و چون شما مالک آن ها نیستید از کنترل ساختمان های آن ها نیز بی بهره اید.بعدا با تصرف آن ها به منو آن ها نیز دسترسی پیدا خواهید کرد و با توجه به همین منو به راحتی می توانید بین مدیریت این شهر ها سوئیچ کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یه کم تخصصی تر بنویس

به نظر من همون اول که با اشکانی ها رفتید سریعا با اقوام داها قطع رابطه کنید چون جز ضرر هیچی براتون ندارن

بعد سراغ خورسامی ها برید و اونا رو ساتراپ خودتون کنید (اگه تو نستید ماساجت ها رو هم ساتراپ خودتون کنید)

حالا با خیال راحت استان اریا و پارتاوا رو بگیرید

emperor amir و King_ali پسند شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منبعش پردیس گیم بود تو گوگل یافتم

قراره قاسم آقا یه آموزش توپ بنویسه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منم تو این تاپیک خورده اموزش میذارم یا ترفند

Amir2112 پسند دیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آره هرچی یاد گرفتی از بازی تجربه هاتو و ... رو بذار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اول همه نیرو هاتون رو تو نیسا جمع کنید تا رضایت مردم 100 بشه

بعد همه نیرو هاتون رو بکشید و 6 واحد کماندار سواره بزارید +4 واحد پیاده

شهر طوس و زاداراکارتا رو بگیرید تا حکومت پارتاوا فلج شه و نیروهاش در اثر قحطی بمیرن بعد سراغ صد دروازه برید

بعد رهق

حالا یه ارتش از شرق به اریا بفرستید و اونجا رو بگیرید بدش دیگه ابر قدرت میشید و همه کاری میتونید انجام بدید

mojtaba77 و behnam پسند شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگه تونستی با عکس هم بذاری که عالی میشه ولی همین هم خیلی عالیست :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فعلا حسش نیست بعدا میزارم

برنامه بعدیم اینه برا هر فکشن اموزش بدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

هوش مصنوعی بازی خیلی مسخرست ! یه ارتش کامل از media بهم حمله کرد من با 5 تا یونیت پیروز شدم ! :D

البته دستکاری کردم تو بازی قدرت کاتافراکت ها رو بالا بردم ! قدرت زره و حمله !

امپراطوری من داره بزرگ میشه من میخوام سلوکیان رو نابود کنم و به مقدونیه و یونان اعلان جنگ بدم !

پول زیاد دارم

غذا کم خیلی کم

رضایت عمومی بسیار بالا

قدرت ارتش بالا : ارتش هامو در مرز ها گذاشتم 12 ارتش تمام عیار دارم

جنگ ها لذت بخش نیستن ولی! کمپین خوبه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شما چیکار میکنید که غذا تون کم یا منفی میشه

من دو هفتس دارم بازی میکنم یه بارم غذام منفی نشده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ساختمون میسازیم دیگه ! بعضیاشون غذا رو منفی میکنن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ولی برا من هوش مصنوعیش بالاست

و هر کاری بکنی سریع عکس العمل نشون میدن

josef stalin پسند دیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تو کمپین آره ولی تو جنگ نه !

من تو شوگان وقتی با سواره نظام میخواستم دشمنو دور بزنم تا از پشت حمله کنم سریع چند تا نیرو میفرستادن که مقابله کنن

ولی اینجا راحت از پشت بهشون حمله میکنم هیچ نمیفهمن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تو جنگ رو گفتم برادر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پس چرا مال من اینقدر خنگ بازی در میارن اینا ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعضی وقت ها هم احمق میشن

مثلا تو یه جنگ شهری میدون رو خالی گذاشتن و من نیرو هام رو بردم تو میدون و بدون تلفات شهرو گرفتم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

همین دیگه ! خوب نمیمونن از victory point اشون مراقبت کنن !

راستی تو پچ دوم بازی یه قابلیت اضافه شده که تو جنگ های میدونی هم وسط نقشه یه ویکتوری پوینت هست که اگه بگیری روحیه سربازات بیشتر میشه و احتمال پیروزیت میره بالا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پچ دو سایتش نمیاد که دان کنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام یه سوال داشتم من دارم پچ سورنا رو بازی میکنم تا ترکیه و لیبی همه جا رو گرفتم وضعیت خیلی خوبه فقط این فساد (corruption)خیلی منفی ه همش جنگ داخلی راه میوفته تمام تکنولوژی ها رو هم گرفتم آیا ساختمونی هست که برای مقابله با این بسازم برای کم شدن فساد میگم 

King_ali پسند دیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام به همه ی دوستان

یک خواهش از شما دارم . اگر میشه راهنمایم کنید خیلی ممنون میشم چون هیچی ازش بلد نیستم خیلی ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سوالاتتو ریز ریز بپرس :D هر قسمت مشکل داشتی انجمن در خدمت شماس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون اول این که من کلاً بازی نکردم و خیلی بلد نیستم اگر میشه بگید که چی کار کنم تا حکومت قوی داشته باشم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با چه فکشنی میری ؟ هر کدوم از فکشن ها فرق دارن !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری